bathhouse-header-smallz

Pirtyje vyksta procesai, kurie daro įtaką viso organizmo sistemai. Aukšta temperatūra teigiamai veikia pavargusius raumenis, suaktyvinama kraujotaka, išsivalo oda, didinamas natūralus organizmo atsparumas. Kartu su prakaitu iš organizmo pasišalina toksinai, mažinamas skausmas, atsipalaiduoja visas kūnas ir pagerėja mūsų nuotaika. Pirtis yra ir pagalbinė svorio mažinimo priemonė, nes karštyje suaktyvėja medžiagų apykaita.

Tai grožio, sveiko kūno ir antistresinė procedūra, kuria gali naudotis visi Gym+ nariai nemokamai, nepriklausomai nuo narystės tipo.

Pirčių darbo laikas: I- VII 9.00 – 21.00

Pirties temperatūra svyruoja nuo 80 °C iki 90 °C

Pirtyse privaloma:

  • Naudojantis sporto klube įrengtos pirties paslaugomis, privaloma laikytis Higienos norma HN 39:2016 „Pirčių visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ vadovu;
  • Prieš naudojantis pirties paslaugomis ir pasinaudojus jomis, privaloma nusiprausti po dušu;
  • Į sausą pirtį galima įeiti tik turint rankšluostį ar kitą patiesalą, kurį būtina pasitiesti pirtyje.  Prie įėjimo į sausąją pirtį būtina palikti šlepetes;
  • Nepilnamečiai pirtimis gali naudotis tik prižiūrint juos lydintiems suaugusiems, kurie atsako už jų saugumą, elgesį, vidaus taisyklių laikymąsi, sveikatos būklę.

Pirtys yra populiarus sveikatinimosi būdas skirtingose kultūrose visame pasaulyje, naudojamos jau amžių amžiais raumenų atpalaidavimui ir skausmo bei įtampos mažinimui. Didelė pirties temperatūra gali padėti pagerinti kraujotaką, atpalaiduoti raumenis ir pagreitinti jų atsistatymą, todėl pirties procedūros gali padėti pagerinti sportinius rezultatus. Be naudos fizinei sveikatai, pirties procedūros padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir nerimą bei susikoncentruoti treniruotėms. Todėl kiekvienas sportininkas turėtų apsvarstyti galimybę įtraukti šias procedūras į savo treniruočių rutiną. Gym+ sporto klubuose pirčių malonumais galite mėgautis nemokamai.

Pirties nauda sportuojantiems

Tikrai ne kiekvienam apsilankymas karštoje pirtyje po intensyvios treniruotės skamba kaip gera mintis, bet vis dėlto svarbu prisiminti, kad pirtis gali būti puikus būdas atsipalaiduoti ir atsigauti po didelio fizinio krūvio. Karšta pirtis gali ne tik pagreitinti raumenų atsistatymą, bet ir sustiprinti treniruotės poveikį. Todėl, pirtis tampa vis populiaresnė tarp sportininkų, siekiančių pagerinti savo rezultatus ir bendrą savijautą po fizinio krūvio. Aptarkime pagrindinius pirties privalumus sportuojantiems:

Stiprina širdies ir kraujagyslių sveikatą

Pirties procedūros gali teigiamai paveikti širdies ir kraujagyslių sistemą. Būnant pirtyje, jūsų kūno temperatūra pakyla. Šis procesas lemia kraujagyslių išsiplėtimą bei skatina kraujotaką, gerindamas maistinių medžiagų ir deguonies tiekimą į audinius ir organus, įskaitant širdį. Toks kraujagyslių funkcijos pagerėjimas gali sumažinti kraujospūdį ir padidinti jų elastingumą, mažinant riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Didina ištvermę

Pirties procedūros taip pat gali turėti teigiamą poveikį padidinant ištvermę ir energijos lygį. Karšta pirtis plečia kraujagysles ir skatina geresnę kraujo cirkuliaciją, dėl to pagerėja maistinių medžiagų ir deguonies tiekimas į audinius. Tai gali lemti efektyvesnį energijos panaudojimą organizme ir padėti sumažinti nuovargį bei išsekimą.

Tačiau svarbu paminėti, kad pirties nauda ištvermei didinti ir energijos lygiui padidinti yra tik vienas iš daugelio veiksnių. Svarbu palaikyti sveiką gyvenimo būdą, kuris apima subalansuotą mitybą, reguliarų fizinį aktyvumą, pakankamą poilsį ir streso valdymą.

Mažina streso lygį

Reguliarus lankymasis pirtyje gali turėti teigiamą poveikį kovojant su stresu. Aukšta temperatūra ne tik prisideda prie raumenų atsipalaidavimo ir gerina bendrą sveikatą, bet taip pat gali pagerinti psichoemocinę būklę ir padėti lengviau įveikti stresą. Pirties procedūros padeda kūnui ir protui atsipalaiduoti, todėl tai yra veiksmingas būdas mažinti stresą ir nerimą.

Padeda greičiau atsistatyti raumenims

Reguliarus lankymasis pirtyje taip pat gali prisidėti prie greitesnio raumenų atsistatymo. Aukšta temperatūra pirtyje skatina kraujotaką, todėl į raumenis tiekiama daugiau deguonies ir maistinių medžiagų, kurios padeda sumažinti skausmą ir nuovargį po treniruotės bei pagreitina raumenų atsigavimą. Teigiamam efektui užteks pirtyje praleisti dvidešimt minučių, tačiau nepamirškite aprūpinti organizmo skysčiais. Pirties procedūros taip pat gali skatinti hormonų – kortizolio ir testosterono gamybą, kurie prisideda prie raumenų augimo ir stiprinimo. Be to, jie skatina baltymų sintezę, svarbią raumenų augimui. Lankymasis pirtyje taip pat gali padėti sumažinti uždegimą bei sąnarių skausmą.

Gerina miego kokybę

Reguliariai lankantis pirtyje taip pat gali pagerėti jūsų miego kokybė. Šiluma pirtyje padeda atpalaiduoti raumenis ir raminančiai veikia emocinę būklę, todėl vakare gali pavykti užmigti lengviau bei greičiau, o pabudus jaustis žvaliau. Gilus miegas ypač svarbus sportininkams, kurie labai daug ir intensyviai treniruojasi, kadangi po sunkaus fizinio krūvio kokybiškas poilsis yra tiesiog būtinas.

Stiprina imuninę sistemą

Lankymasis pirtyje taip pat padeda organizmui kovoti su įvairiomis infekcijomis ir stiprinti imuninę sistemą. Dėl aukštos temperatūros pirtyje imame prakaituoti ir iš organizmo išsiskiria toksinai, būtent taip pasišalina kenksmingos medžiagos, todėl gali pagerėti bendra sveikata bei sustiprėti imunitetas. Be to, pirties procedūros padeda sumažinti įtampą ir stresą, kurie taip pat gali būti susiję su nusilpusiu imunitetu. Mažesnis streso lygis padeda organizmui efektyviau kovoti su infekcijomis. Pirtis taip pat skatina medžiagų apykaitos procesus, kurie gerina bendrą savijautą ir stiprina imuniteto atsparumą įvairioms ligoms.

Ką pravartu žinoti prieš einant į pirtį?

  • Prieš einant į pirtį būtina nusiprausti po dušu.
  • Nevalgykite prieš einant į pirtį, tai geriau padaryti likus bent porai valandų iki apsilankymo pirtyje.
  • Venkite eiti į pirtį šlapiais plaukais, kad apsaugotumėte juos nuo galimų pažeidimų dėl drėgmės ir aukštos temperatūros poveikio. Kaitintis pirtyje saugiau dėvint specialią kepurę.
  • Gerkite daug vandens, kad atstatytumėte skysčių balansą.
  • Po pirties labai svarbu nusiprausti po dušu, kad pašalinti prakaitą.

Pirtis prieš, ar po treniruotės?

Pirtyje galite lankytis tiek prieš, tiek po treniruotės. Tačiau svarbu žinoti kaip tai daryti saugiai.

Prieš treniruotę: Aukšta temperatūra gali padėti atpalaiduoti raumenis ir sumažinti įtampą, taip jūsų treniruotė gali būti efektyvesnė. Prieš treniruotę pirtyje reikėtų praleisti iki 5 minučių – tiek, kad kūnas sušiltų. Jei norite pirtyje pabūti ilgiau, tai verčiau darykite po treniruotės. Be to, net ir sušilus pirtyje, prieš pradedant treniruotę būtina atlikti mankštą, kad apšildyti raumenis, kad sumažinti galimų traumų tikimybę. 

Po treniruotės: Neikite į pirtį iš karto po treniruotės, palaukite maždaug pusvalandį, kol jūsų kūnas šiek tiek atvės po intensyvaus fizinio krūvio. Jei esate “pradinukas”, seansai neturėtų būti ilgi, pirtyje praleiskite 5–10 minučių, o vėliau galite palaipsniui didinti seansų trukmę. Saugiausia pirtyje būti iki 20 minučių. Be to, jei būnant pirtyje jaučiate didelį nuovargį, galvos skausmą ar svaigimą – nedelsdami išeikite iš pirties, pailsėkite ir atsivėsinkite bei gerkite daug vandens, kad atstatyti skysčių balansą organizme.

Be jokios abejonės, pirties procedūros gali būti labai naudingos jūsų sveikatai. Lankymasis pirtyje padeda atpalaiduoti raumenis, išvalyti organizmą nuo kenksmingų medžiagų, pagerinti kraujotaką ir sumažinti streso lygį. Įsigiję Gym+ sporto klubo narystę vos nuo 15 eurų per mėnesį, po treniruočių galėsite mėgautis pirčių teikiamais malonumais. Pirtys Gym+ sporto klubuose Klaipėdoje padės jums sustiprinti sveikatą bei pasiekti geresnių sporto rezultatų!

Nepamirškite atsivėsinti po pirties procedūrų

Labai svarbu atvėsinti kūną po pirties procedūrų. Kaip galite tai padaryti?

Vėsus ar šaltas dušas: ne visi gali praustis po šaltu dušu, tokiu atveju reikėtų nusiprausti bent jau po drungnu vandeniu, kad padėti kūnui sugrįžti į natūralią temperatūra. 

Būtinai gerkite daug skysčių: tiek prieš pirtį, tiek po jos svarbu gerti daug vandens, kad palaikyti tinkamą skysčių balansą organizme.

Nevilkėkite aptemptų, varžančių drabužių: po pirties procedūrų verčiau rinkitės patogius, laisvesnius drabužius.

Atsipalaiduokite: po pirties galite atsipalaiduoti atlikdami lengvus tempimo pratimus.

Kam nerekomenduojama lankytis pirtyje?

Nors pirtis yra išties naudinga mūsų sveikatai, tačiau kartais gali pasitaikyti tam tikrų kontraindikacijų, kuomet apsilankymas pirtyje gali ir pakenkti. Taigi, kam nerekomenduojama lankytis pirtyje? Asmenims, sergantiems tokiomis ligomis kaip bronchinė astma, ūminės infekcinės ligos, epilepsija, taip pat vidaus organų uždegimai, širdies bei kraujagyslių ligos, be to pirtyje nerekomenduojama lankytis nėštumo metu bei sergant virškinamojo trakto ligomis ar esant vėžiniams susirgimams. Taip pat griežtai draudžiama lankytis pirtyje apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Taigi, atminkite, kad nors ir pirtis yra veiksminga daugelio ligų gydymui ir profilaktikai, taip pat imuninės sistemos stiprinimui, gali pasitaikyti tam tikrų atvejų, kuomet šios procedūros gali tik pabloginti sveikatos būklę. Jei sergate lėtinėmis ligomis ar dėl tam tikrų priežasčių abejojate, kad galite lankytis pirtyje – pasikonsultuokite su gydytoju.