bathhouse-header-smallz

Pirtyje vyksta procesai, kurie daro įtaką viso organizmo sistemai. Aukšta temperatūra teigiamai veikia pavargusius raumenis, suaktyvinama kraujotaka, išsivalo oda, didinamas natūralus organizmo atsparumas. Kartu su prakaitu iš organizmo pasišalina toksinai, mažinamas skausmas, atsipalaiduoja visas kūnas ir pagerėja mūsų nuotaika. Pirtis yra ir pagalbinė svorio mažinimo priemonė, nes karštyje suaktyvėja medžiagų apykaita.

Tai grožio, sveiko kūno ir antistresinė procedūra, kuria gali naudotis visi Gym+ nariai nemokamai, nepriklausomai nuo narystės tipo.

Pirčių darbo laikas: I- VII 9.00 – 21.00

Pirties temperatūra svyruoja nuo 80 °C iki 90 °C

Pirtyse privaloma:

  • Naudojantis sporto klube įrengtos pirties paslaugomis, privaloma laikytis Higienos norma HN 39:2016 „Pirčių visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ vadovu;
  • Prieš naudojantis pirties paslaugomis ir pasinaudojus jomis, privaloma nusiprausti po dušu;
  • Į sausą pirtį galima įeiti tik turint rankšluostį ar kitą patiesalą, kurį būtina pasitiesti pirtyje.  Prie įėjimo į sausąją pirtį būtina palikti šlepetes;
  • Nepilnamečiai pirtimis gali naudotis tik prižiūrint juos lydintiems suaugusiems, kurie atsako už jų saugumą, elgesį, vidaus taisyklių laikymąsi, sveikatos būklę.

Pirtis yra populiari, daugelio pamėgta sveikatinimosi procedūra. Lankymasis pirtyje padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti jų skausmą bei įtampą. Be to, aukšta temperatūra prisideda prie kraujotakos gerinimo, taip pat padeda padeda greičiau atsistatyti raumenims, o tai leidžia pagerinti sportinius rezultatus. Be to, pirtis gali būti naudinga ir psichoemocinės sveikatos palaikymui. Pirties procedūros padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir nerimą bei didina koncentraciją ir ištvermę treniruočių metu. Taigi, kiekvienam sportininkui pravartu į savo treniruočių rutiną įtraukti ir lankymąsi pirtyje. Be to, Gym+ sporto klubuose pirtyse galite lankytis nemokamai, nepriklausomai nuo narystės tipo.

Pirties nauda sportuojantiems

Nors po sunkių treniruočių daugelis renkasi atsigaivinti duše, tačiau svarbu nepamiršti apie pirties gebėjimą atpalaiduoti įsitempusius raumenis bei nuraminti visą kūną po patirto streso intensyvios treniruotės metu. Be to, karšta pirtis gali padėti ne tik greičiau atsigauti, bet ir sustiprinti treniruotės poveikį ir taip pasiekti geresnių rezultatų. Būtent todėl pirtis vis labiau populiarėja tarp sportininkų kaip būdas pagerinti savo rezultatus bei sveikatą. Taigi, kokie yra pagrindiniai pirties privalumai sportuojantiems?

Pirtis gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą

Vienas iš pagrindinių pirties privalumų yra teigiamas poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai. Pirtyje kyla kūno temperatūra, o tai padeda plėsti kraujagysles bei skatinti kraujotaką. Dėl šios priežasties pagerėja kraujo tiekimas į audinius ir organus, įskaitant širdį. Lankymasis pirtyje gali sumažinti kraujo spaudimą ir pagerinti kraujagyslių elastingumą bei taip sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Lankymasis pirtyje didina ištvermę bei suteikia daugiau energijos treniruotėms

Pirtis taip pat naudinga sportuojantiems, kadangi padeda didinti ištvermę ir energijos lygį treniruočių metu. Karšta oro temperatūra pirtyje plečia kraujagysles ir skatina kraujo cirkuliaciją, taip padidindama deguonies ir maistinių medžiagų tiekimą į organus bei audinius. Tai gali padėti organizmui efektyviau naudoti energiją bei sumažinti nuovargį ir padidinti ištvermę.

Kita vertus, svarbu atminti, kad pirties nauda ištvermei didinti ir energijos kiekiui padidinti yra tik vienas iš daugelio veiksnių. Be galo svarbu palaikyti sveiką gyvenimo būdą, įskaitant subalansuotą mitybą, reguliarų fizinį aktyvumą, vengti streso bei užtikrinti tinkamą poilsį po treniruočių.

Padeda sumažinti streso lygį

Jei reguliariai lankysitės pirtyje, tai padės jums sumažinti streso lygį. Aukšta temperatūra ne tik padeda atpalaiduoti raumenis ir gerinti organų veiklą, bet ir pagerinti psichoemocinę būklę bei lengviau kovoti su stresu. Lankymasis pirtyje padeda atpalaiduoti kūną ir protą, todėl tai yra ypač efektyvus būdas stresui ir nerimui mažinti. 

Padeda raumenims greičiau atsistatyti po intensyvių treniruočių

Pirties procedūros taip pat gali padėti greičiau atstatyti raumenis po intensyvaus fizinio krūvio. Aukšta temperatūra padeda stimuliuoti kraujotaką, dėl kurios į raumenis tiekiama daugiau deguonies ir maistinių medžiagų. Tai gali padėti sumažinti skausmą ir nuovargį po treniruotės ir padeda raumenims atsistatyti per trumpesnį laiką. Žinoma, labai svarbu nepersistengti ir nebūti pirtyje per ilgai. Pakanka praleisti pirtyje 20 minučių. Be to, itin svarbu aprūpinti organizmą reikiamu skysčių kiekiu. Lankymasis pirtyje taip pat skatina hormonų, tokių kaip kortizolis ir testosteronas gamybą. Pastarieji padeda pagreitinti raumenų augimą ir juos stiprina. Be to, pirtyje skatinama baltymų sintezė, kuri yra padeda raumenims augti. Pirties procedūros taip pat gali padėti sumažinti uždegimą ir sąnarių skausmą.

Galėsite džiaugtis geresne miego kokybe

Reguliarius lankymasis pirtyje taip pat gali teigiamai paveikti jūsų miego kokybę. Šiluma padeda atpalaiduoti kūną ir protą bei nurimti emociškai, todėl vakare pavyksta užmigti greičiau, miegas būna gilesnis, o pabudus jausitės geriau. Tai ypač naudinga sportininkams, kurie labai daug ir intensyviai treniruojasi. Juk kokybiškas miegas yra gyvybiškai svarbus, o ypač po sunkaus fizinio krūvio. Geras ir kokybiškas poilsis leidžia pasiekti geresnių rezultatų.

Stiprina imuninę sistemą

Pirties procedūros taip pat padeda organizmui kovoti su įvairiomis infekcijomis ir stiprinti imuninę sistemą. Kuomet pirtyje pradedate prakaituoti – iš organizmo išsiskiria toksinai, tai kenksmingos medžiagos, kurios kaupiasi organizme. Jiems pasišalinus gerėja bendra sveikata bei stiprėja imunitetas. Pirtis taip pat skatina medžiagų apykaitos procesus, kurie padeda stiprinti imunitetą bei didina atsparumą infekcinėms ligoms.

Kaip tinkamai atsivėsinti po pirties?

Nepamirškite atvėsti po pirties. Keletas patarimų ką turėtumėte daryti po pirties:

Šaltas dušas: šaltas dušas po pirties yra puikus būdas atgaivinti kūną ir atstatyti natūralią organizmo temperatūra.

Palaikykite tinkamą skysčių kiekį organizme: prieš pirtį ir po jos labai svarbu gerti daug vandens, kad išvengti dehidratacijos.

Po pirties vilkėkite laisvus drabužius: po pirties seanso verčiau rinkitės patogius ir laisvus drabužius, kad kūnas nebūtų suvaržytas ir galėtu greičiau atvėsti.

Atsipalaiduokite: po pirties galite atlikti lengvus tempimo pratimus.

Naudingi patarimai lankantis pirtyje

  • Prieš einant į pirtį nusiprauskite po dušu, kad pašalintumėte nešvarumus nuo kūno.
  • Nevalgykite prieš einant į pirtį. Pavalgyti turėtumėte likus maždaug dviems valandoms iki pirties procedūrų, be to, vertėtų vengti sunkiai virškinamo ir riebaus maisto.
  • Nerekomenduojama eiti į pirtį su šlapiais plaukais, kadangi juos gali pažeisti aukšta temperatūra ir drėgmė. Norėdami apsaugoti savo plaukus, į pirtį galite eiti dėvėdami specialią pirties kepurę.
  • Prieš ir po pirties gerkite pakankamai vandens, kad atgautumėte prarastus skysčius.
  • Po pirties būtinai nusiprauskite duše, kad nuplautumėte nuo kūno prakaitą.

Kontraindikacijos lankytis pirtyje

Nors pirties procedūros gali būti naudingos daugeliui žmonių, yra tam tikrų kontraindikacijų. Taigi, kokios jos? Lankytis pirtyje nerekomenduojama sergant tokiomis ligomis kaip bronchinė astma (ypač paūmėjimo metu), įvairios ūminės infekcinės ligos, epilepsija, vidaus organų uždegimai, įvairios širdies bei kraujagyslių sistemos ligos, vėžiniai susirgimai, taip pat lankytis pirtyje nerekomenduojama nėštumo metu bei esant kai kurioms virškinamojo trakto ligoms. Be to, lankytis pirtyje nerekomenduojama apsvaigus nuo alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų. Taigi, nepamirškite, kad tam tikrais atvejais pirtis gali pabloginti savijautą. Todėl prieš apsilankydami pirtyje turite įsitikinti, ar tam nėra jokių kontraindikacijų. O jei serga lėtinėmis ligomis, verčiau pasikonsultuokite su gydytoju.

Pirtis prieš ar po treniruotės – kaip geriau?

Iš tiesų, eiti į pirtį galima tiek prieš, tiek po treniruotės. Tačiau svarbu nepersistengti ir nepraleisti pirtyje per daug laiko.

Prieš treniruotę

Aukšta temperatūra gali padėti atpalaiduoti raumenis ir sumažinti įtampą bei taip padidinti būsimos treniruotės efektyvumą. Tačiau prieš treniruotė nereikėtų būti pirtyje per ilgai. Pakanka vos penkių minučių, tam kad jūsų kūnas sušiltų. Tačiau net ir kūnui sušilus pirtyje, prieš treniruotę svarbu nepamiršti mankštos.

Po treniruotės

Eiti į pirtį turėtumėte praėjus maždaug pusvalandžiui po treniruotės, kuomet jūsų kūnas jau šiek tiek “atvėso” nuo intensyvaus fizinio krūvio. Pirmaisiais kartais pakaks 5–10 minučių trukmės seansų, o vėliau palaipsniui seansus galite ilginti iki 20 minučių. Tačiau jei būnant pirtyje pradėjote jausti galvos skausmą, svaigimą ar stiprų nuovargį – nedelsdami išeikite iš pirties, kadangi apsilankymas pirtyje turėtų būti poilsis, o ne papildomas krūvis po intensyvios treniruotės. 

Atminkite, kad lankymasis pirtyje gali būti labai naudingas jūsų sveikatai. Pirties procedūros padeda atpalaiduoti raumenis, išvalo organizmą nuo toksinų, pagerina kraujotaką ir sumažina stresą. Įsigykite Gym+ narystę vos nuo 15 eurų per mėnesį ir įsitikinkite pirties teikiama nauda patys. Pirtys Gym+ sporto klubuose Vilniuje, padės jums greičiau atsistatyti po treniruočių bei pagerinti savo savijautą!