Degintis soliariume nemokamai – misija įmanoma

2024/01/24
Patarimai

Svajojate apie įdegusį kūną, tačiau saulės spinduliai už lango visai nelepina? Įsigiję narystę su soliariumu, tobulu įdegiu galėsite mėgautis nepriklausomai nuo metų laiko, apsilankę bet kuriame Gym+ sporto klube. 

Ką turite žinoti prieš einant į soliariumą?

Pasiruošimas kelionei į soliariumą prasideda nuo veido ir kūno odos šveitimo. Tai būtina procedūra, kurią reikia atlikti norint, kad kūnas įdegtų tolygiai. Šveisti odą būtų geriausia likus bent 3-4 valandoms prieš apsilankymą soliariume. Be to, svarbu reguliariai tepti veidą ir kūną drėkinamuoju kremu, kad įdegis išliktų kuo ilgiau, o ultravioletinių spindulių žala būtų kuo mažesnė. Maudytis duše ar vonioje rekomenduojama likus kelioms valandoms iki apsilankymo soliariume, tačiau praustis reikia be muilo, dušo gelio ar šveitimo priemonių. Lankymosi soliariume dieną rekomenduojama gerti daugiau skysčių, siekiant kompensuoti procedūros metu prarastą drėgmės kiekį.

Prieš įeinant į soliariumo kabiną patepkite lūpas balzamu su apsauga nuo ultravioletinių spindulių bei naudokite specialias įdegio priemones (paprastas kremas nuo saulės su SPF netinka). Nuo kūno nuimkite visus turimus papuošalus. Jei yra apgamų, didelių pigmentinių dėmių ar tatuiruočių, būtinai apsaugokite jas – užklijuokite apsauginiais lipdukais. Nepamirškite pasirūpinti savo plaukais. Užsidėkite apsauginę kepuraitę ar užsiriškite skarelę. Be to, į kabiną negalima eiti su akiniais ar kontaktiniais lęšiais. Akis apsaugoti turite specialiais akiniais. 

Jei procedūros metu jaučiate diskomfortą, galvos skausmą, galvos svaigimą ar dusimą, turite nedelsdami palikti soliariumo kabiną. Taip pat jei atsirado nemalonus skausmas ar deginimo pojūtis, sesija turi būti sustabdyta. Svarbiausia atsiminti, kad jokiu būdu neturėtumėte atmerkti akių, nusiimti apsauginių akinių ar lipdukų. Soliariumo lempų sklindanti šviesa gali stipriai pažeisti akių tinklainę ar kitas jautrias kūno vietas.

Kaip elgtis po soliariumo?

Po apsilankymo soliariume nepulkite intensyviai praustis ir šveisti odos, o tiesiog švelniai nuplaukite likusias kosmetines priemones nuo kūno. Po seanso patepkite odą drėkinančiomis priemonėmis, kad įdegis laikytųsi geriau ir tuo pačiu išvengtumėte priešlaikinio odos senėjimo. O tada atsipalaiduokite, išgerkite arbatos ir leiskite sau pailsėti. Susilaikykite nuo bet kokios fizinės veiklos, kadangi jūsų kūnui reikia atsigauti sugėrus ultravioletinę spinduliuotę. 

Kiek laiko galima degintis?

Tam kad tiksliai nustatyti, kiek minučių galite degintis soliariume, neužteks paklausti draugės patarimo. Čia viskas yra individualu ir priklauso nuo jūsų odos tipo. Pirmas seansas turi trukti ne ilgiau kaip 5 minutes, vėliau laiką galima palaipsniui didinti net iki 15 minučių. Odai pripratus ir pasirodžius pirmiesiems įdegio požymiams, soliariume reikėtų lankytis ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę. O tarp apsilankymų turėtų būti ne mažesnė nei 48 valandų pertrauka. Ir žinoma, kad pasiekti norimo rezultato greičiausiai neužteks dviejų apsilankymų. Norint išgauti tolygų, gražų įdegį jums prireiks maždaug 8 – 10 seansų. 

Kiek kainuoja gražus įdegis?

Įprastai soliariumo kaina priklauso nuo deginimosi trukmės. Mokama už minutes praleistas deginimosi kabinoje, o vienos minutės kaina prasideda maždaug nuo vieno euro ir gali svyruoti priklausomai nuo soliariumo. Tačiau dabar jūs galite sutaupyti ir laiko ir pinigų, įsigydami Gym+ narystę su soliariumu. Po treniruotės galėsite atsipalaiduoti ir pasimėgauti saulės voniomis soliariumo kabinoje.

Ko prireiks einant į soliariumą?

Šlepetės ir rankšluostis. Šlepečių jums prireiks einant į stovimą soliariumo kabiną. Taip pat, turėkite rankšluostį, kadangi nusiprausus po dušu turite pilnai nusausinti odą ir tik tada eiti į kabiną.

Apsauginė kepuraitė ar skarelė. Turėkite su savimi lengvą skarelę ar kepuraitę, kuri apsaugos jūsų plaukus seanso metu, kadangi ilgalaikis ultravioletinių spindulių poveikis išsausina plaukus.

Kosmetika. Prieš seansą naudokite specialius soliariumui skirtus losjonus ar kremus, o po jo – drėkinantį kremą. 

Apsauginiai akiniai. Jums reikalingi specialūs akiniai apsaugantys nuo ultravioletinės spinduliuotės. Kita vertus, galite naudoti ir specialius vienkartinius lipdukus, nes akiniai gali nuspausti ir palikti žymes ant odos.

Maudymosi kostiumėlis arba apatiniai. Deginantis nerekomenduojama dėvėti apatinių iš sintetinių medžiagų, verčiau rinkitės natūralesnius audinius, pavyzdžiui, medvilnę.

Makiažo pašalinimo priemonės. Jos bus reikalingas tiems, kurie planuoja apsilankyti soliariume po darbo ar mokslų ir neturi galimybės nusivalyti makiažo prieš atvykstant.